?

Log in

No account? Create an account
   Journal    Friends    Archive    Profile    Memories
 

Республика Цушковия - Андрей Манчук. Социальный журнализм

Jun. 3rd, 2010 06:01 am Республика Цушковия

Разом з нашим фотографом завітали до виноградного бесарабського колгоспу імені Василя Цушка - одного з небагатьох колективних господарств країни, які вижили за минулі роки.

Як відомо, він народився 1 лютого 1963 року у молдовомовному селі Надрічне Тарутинського району Одеської області, у родині селян. А у липні 1989 року, у віці двадцяти шести років, стає директором радгоспу-заводу імені Сергія Лазо. На той час законодавство передбачало обрання директорів колективом підприємства; Цушко був обраний одноголосно.

"Радгосп-завод імені Сергія Лазо був на той час великим аграрно-промисловим підприємством, розташоване на території Надрічнянської сільської ради, до якої входили села Надрічне (приблизно 500 садиб) та Iванчанка (біля 150 садиб). За радгоспом-заводом ім. С. Лазо було закріплено 5 тис. га землі, з них 1 тис. га виноградників, біля 3 тис. га ріллі та 1 тис. га сільськогосподарських угідь.

Виробничий потенціал радгосп-заводу імені Сергія Лазо на той час складався з заводу первинного виноробства – цех № 1 (50 чол.), потужністю для переробки 12 тис. тон винограду за сезон збору. Завод щорічно переробляв власний виноград, а також той, що збирався чотирма сусідніми радгоспами.

Цех № 2 радгоспу (150 чол.) – цех виноградарства, до якого входили 1 тис. га виноградників та тракторна бригада (30 тракторів, сільськогосподарськi машини та інвентар) для їх обробки. Також до складу цеху входив розчинний вузол для приготування розчинів для обприскування виноградників (в залежності від погоди, виноградники проходять обробку розчинами різних отрутохімікатів, до семи разів на рік, задля захисту врожаю).

Цех № 3 (50 чол.) – цех рільництва, що містив тракторну бригаду, до складу якої входили 30 тракторів, сільськогосподарськi машини та інвентар для вирощування зернових, технічних та кормових сільськогосподарських культур. До цеху також входили зерносклади, механізований сільськогосподарський тік, склад отрутохімікатів та мінеральних добрив.

Цех № 4 (200 чол.) – цех тваринництва, складався з тракторної бригади (20 тракторів), кормозбиральної техніки для тваринництва, ферма великої рогатої худоби (1 тис. голів), свиноферма (1 тис. голів), вівцеферма (7 тис. голів), конеферма (70 голів).

Цех № 5 (85 чол.) – цех механізації, складався з автопарку (55 авто), механічних майстерень, нафтобази, потужністю у 600 тон зберігання.

Цех № 6 (100 чол.) – комунальний цех, до якого входили столярні майстерні та пилорами, бригада будівельників, центральні склади, млин, пекарня, дитячий садок № 1 (120 дітей), дитячий садок № 2 (60 дітей), клуб на 300 місць у селі Надрічне та клуб на 150 місць у селі Iванчанка. В цілому у радгосп-заводі працювало біля 1 тис. осіб, у тому числі біля 100 інженерно-технічних працівників".


Так ось - все це вціліло.

Leave a commentPrevious Entry Share Next Entry